Денес до 36 степени и УВ индекс 8

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

До средината на идната недела ќе се задржи слично време.

Утринските температури ќе се движат од 13 до 21, а дневните од 25 до 36 целзиусови степени. УВ индексот ќе изнесува 8.

Во попладневните часови во западните и југозападните делови ќе има локална нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи, особено во понеделник.

Share.