Денес сончево со мала до умерена облачност

0
501

Денес ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност.

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб, долж Повардарието умерен северен и северозападен ветер.

Утринските температури ќе се движат од 12 до 19, додека дневните од 21 до 27 целзиусови степени.

 

УВ индексот ќе изнесува 6.