Денеска до 37, а во вторник до 41 степен

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сончево и топло со мала доумерена облачност е временската прогноза за денеска и за наредните три дена.

Во Битола денеска температурата до 31 степен.

Утре максималните дневни температури ќе достигнат до 39 степени, во понеделник до 40, а во вторник до 41 степен.

Share.