Денеска облачно, од утре и сончеви периоди

0
1591

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд и максимални дневни температури до 24 Целзиусови степени.

Ќе дува слаб, а попладне повремено умерен северен ветер.

 Прогнозата за наредните три дена е – променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува повремено умерен северен ветер.

Утре максималните дневни температури ќе се движат од 19 до 26 степени, во вторник од 17 до 25 и во среда од 18 до 26 степени, информира Управата за хидро-метеоролошки работи.