Денеска облачно, попладне повремени локални врнежи од дожд

0
590

Во Битола максималната дневна температура  до 14 степени.

Утре дневната температура ќе биде од 7 до 14 степени, а времето ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, особено претпладне. В петок дневната температура ќе биде во пораст, од 10 до 17, а времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Слично време ќе имаме и в сабота.