Денеска одлука за притворот на Јанакиески и Темелко

0
739

Кривичниот суд денеска после пладне ќе ја сооппшти одлуката по жалбите што Специјалното јавно обвинителство ги поднесе во врска со мерката притовр за осомничените во постапката Титаник за изборни нерегуларности.

Од Судот велат дека денешните одлуки ќе се однесуваат на првата група од осомничените кои пред судија на претходна постапка се појавија во петокот – екс министерот за транспорт Миле Јанакиевски, градоначалникот на Пустец Едмонд Темелко и уште две други лица.