Денеска прекин на сообраќајот на магистралата Кичево-Охрид

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Поради изведување работи на пат со минирање, на патниот правец А2 Охрид-Кичево помеѓу планинскиот превој Пресека и село Врбјани, денеска, 17-ти август, ќе има прекин на сообраќајот на оваа магистрала.

Според најавите, прекинот ќе биде во периодот од 14 до 16 часот.

 

Share.