Денеска продолжува седницата за разрешување на Зврлевски

0
349

Собранието денеска треба да ја продолжи седницата со расправа по Предлогот за разрешување на Јавниот обвинител на Република Македонија Марко Зврлески.

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ завчера ја окупираа говорницата и цел ден се прекукуваа со собранискиот спикер Талат Џафери, обвинувајќи го дека не си ја врши работата како што треба.

News