Денеска сончево и потопло

0
462

Денеска времето во Македонија ќе биде претежно сончево и потопло, а ќе дува доумерен ветер од југоисточен и југозападен правец.

Утринската температура од минус 5 до 3 Целзиусови степени, а максималната дневна ќе достигне од 10 до 18 степени.

Во Битола дневната температура до 18 степени.