Денеска сончево претпладне, попладне локален дожд

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, особено во западните и јужните делови.

Утринските температури ќе се движат од 13 до 20, додека дневните од 25 до 37 Целзиусови степени.

УВ индексот ќе изнесува 7.

Share.