Денеска сончево време со температура до 22 степени

0
451

Времето денеска ќе биде сончево и суво, со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. По одделни котлини и речни долини ќе има појава на магла и ниска облачност.

Утринските температури ќе се движат од 0 до 8 степени, а дневните од 14 до 22 Целзиусови степени.

Стабилното сончево и суво време ќе се задржи до петок.