Десетина тешко повредени во железничка несреќа во Франција

0
356

Најмалку десет луѓе се сериозно повредени, а повеќе од 50 имаат полесни повреди во железничка несреќа во Монпеље на југот на Франција, соопштија спасувачките екипи. Регионален воз удрил во дрво кое паднало на шините по невремето што го зафатило тој регион. Пристапот до местто на несреќата бил отежнат од невремето.