Дете загина од залутан куршум

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Трагедија го потресе Гостивар кога 10 годишно детенце почина откако залутан куршум го погодило во глава.

Несреќата се случила вчера, а од полицијата за Курир го потврдуваат настан.

Детето најпрво било донесено во медициснкиот центар во Гостивар со повреди во главата, но поради сериозноста на истите итно било препратено на скопските клиники.

За жал околу 22.40 часот 10 годишното детенце им подлегнало на повредите.

Share.