Девојче загина откако автомобил влета во пицерија во Париз

0
704

Осумгодишно девојче загина при удар на автомобил во пицерија, во департманот Сена и Марна во регионот на Париз.

Според француските медиуми, во инцидентот се повредени уште најмалку пет лица. Се уште не е јасно дали возачот намерно влетал во пицеријата или во прашање е несреќен случај.

Возачот е уапсен на местото на настанот, а истрагата е во тек

http://makfax.com.mk