Џерард со наведната глава се прости од Енфилд

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Стивен Џерард, со пораз се прости од навивачите  на Ливерпул. Прошталниот меч на легендарниот капитен на Ливерпул му го расипаа фудбалерите на Кристал Палас, кои на Енфилд славеа со 3:1.

По мечот Џерард изјавил дека за него е поразителен фактот што во саботата го одиграл последниот меч на Енфил во црвениот дрес. По завршувањето на сезоната Стиви Џи се сели во ЛА Галакси.

„Знаев дека овој момент некогаш мора да дојде. Многу ќе ми недостигаат. Уживав во секоја минута и апсолутно ми е жал што повеќе никогаш нема да играм пред овие навивачи“, рекол по мечот капитенот на Ливерпул.

Share.