До недела топло

0
956

До недела ќе се задржи претежно сончево време со пораст на температурите, а особено топло ќе биде за време на викендот, информираат од УХМР.

Во недела кон крајот на денот ќе има услови за краткотраен дожд и грмежи, а во почетокот на наредната седмица на повеќе места ќе биде нестабилно облачно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а дневната температура ќе биде во опаѓање.