До петок стабилно и топло време

0
434

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, попладне со услови за краткотраен дожд во планинските подрачја, особено на југозапад.

Во Битола максималната дневна температура ќе биде 25 Целзиусови степени, во Крива Паланка 26, Маврово 20, Охрид 25, Кавадарци 30,  Дојран 32, Берово 24…

Стабилно и потопло време ќе имаме утре и задутре со температури до 32 степени. За време на викендот во попладневните часови ќе има услови за локален дожд.

Во сабота попладне можни се локални врнежи од дожд и грмежи.