До среда им ветиле одговор

0
1697

Фудбалерите на ФК Пелистер минатата недела преку прес конференција поставија до денеска ултиматум до надлежните за решавање на нивниот проблем со статусот, на кој е тимот откако Цермат се повлече, а си ги побараа и неисплатените плати.

Капитенот на тимот Горан Пашевски за Тера рече дека биле контактирани од општина Битола и им ветиле дека ќе добијат одговор до среда, бидејќи утре е неработен ден.