До среда сончево време, потоа дожд

0
553

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а ќе дува умерен, долж Повардарието на моменти засилен северен ветер. Утринската температура од минус четири до три, а дневната од 12 до 17 степени.

Во Битола сончево со температура до 15 степени. И утре слично време.

Од среда повторно дожд, а четврток дневната до 6 степени.