Дожд и грмотевици, во Пелагонија засилен ветер

0
896

За денеска се најавува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, а во јужните делови поројни дождови кои ќе бидат проследени со грмежи.

Ќе дува засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието и во Пелагонија, информираат од УХМР.

Се очекува температурата на воздухот да биде за десеттина степени пониска во споредба со оние од изминатиот викенд, а од четврток ќе има постепен пораст.