Двајца мажи ги извеле самоубиствените напади во Анкара

0
914

Бомбашките напади во Анкара, во кои според последните информации од турските власти загинаа 97 лица, ги извеле двајца мажи, соопшти коанцеларијата на турскиот премиер Ахмет Давутоглу.

– Се работи на идентификација на телата на двајцата мажи, терористи, кои во саботата изведоа самоубиствени бомбашки напади, се наведува во соопштението од канцеларијата на Давутоглу.

Во соопштението се додава дека во нападот, со најголем број жртви во историјата на модерна Турција, загинале 97 лица. Досега се идентификувани телата на 92 жртви.