Двајца НАТО војници убиени во Авганистан

0
541

Двајца НАТО војници се убиени во Јужен Авганистан од мажи во униформа на авганистанската армија.

Нападот бил извршен утринава во провинцијата Хелманд.

Двајца напаѓачи отвориле оган врз возило на војниците во внатрешноста на воена база. Напаѓачите се убиени. Не се наведува од каква националност се убиени НАТО војници.