Еден наставник од Битола позитивен на Ковид 19

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Од Центарот за јавно здравје во Битола информираат дека моментално во Битола има еден позитивен наставник на Ковид 19, а ученици нема во изолација затоа што наставникот држел онлајн настава, стои во одговорот од министерството за здравство.
Share.