Еден убиен и двајца повредени во струшко

0
509

Едно лице е убиено и двајца се повредени во пукање што се случило ноќеска во струшкото село Долна Белица.

Од СВР Охрид само ја потврдуваат информацијата и најавуваат дека со детали ќе излезат подоцна.

Како што јавува Ohridnews, тешко ранетиот бил пренесен на скопските клиники, а другиот повреден бил задржан на лекување во струшката болница, од каде за медиумите ја потврдија информацијата за оружениот инцидент./крај/мф