Еден загинат, четири повредени во сообраќајка кај Струга

0
544

Едно лице го загуби животот во тешката сообраќајна насреќа што се случи во сабота во 20 часот на регионалниот пат Струга – Охрид кај „Еврохотел“, а уште четворица се повредени.

Тројца од нив се префрлени во специјалната болница „Св.Еразмо“, а едно во градската болница во Струга.

До несреќата дошло кога патничко возило Фиат караван со кичевски регистарски таблички од засега непознати причини излетало од патот, информираше портпаролот на СВР Охрид Стефан Димовски.