Еден загинат во сообраќајка кај Братиндол

0
1747

Едно лице загинало во сообраќајка која попладнево се случила на кај Братиндол, ни потврдија од СВР Битола.

Од полицијата засега нема детали за сообраќајната несреќа бидејќи како што велат увидот се уште траел.