Експлозии во складиште со оружје во Азербејџан

0
444

Воено складиште за оружје во Азербејџан денеска беше зафатено од пожар, по што следуваше експлозија, соопшти тамошното Министерство за внатрешни работи.

Според прелиминарните податоци, во експлозијата и пожарот никој не е повреден.

Азербејџанските власти не ја наведоа точната локација на експлозијата, но локалните медиуми наведуваат дека станува збор за Сијазан во североисточниот дел на земјата.

Медиумите уште наведуваат дека поради инциднетот, затворен е автопатот кој престолнината Баку ја поврзува со Русија.