Експлозија на автобус во Сирија

0
524

Еден човек загина, а најмалку 25 се повредени по експлозија на автобус во Сирија. Според националната телевизија станува збор за самоубиствен напад. Од таму велат дека автобусот патувал во индустриска зона во близина на градот Хомс.