Експлозија во турскиот културен центар во Стокхолм

0
458

Експлозија одекнала вчеравечер во зградата на турскиот културен центар во Стокхолм.

Полицијата наведува дека за среќа, повредени нема.

Турскиот културен центар се наоѓа во приземје на зграда во предградието Фитја, во главниот град на Шведска, сите прозорци се искршени. Никој не е повреден бидејќи внатре немало луѓе оти центарот многу порано бил затворен.

Според наводите на полицијата, никој не е уапсен и за сега нема ниту осомничени, а специјална екипа го пребарува местото на експлозијата.