Ерменија ја прекина позитивната серија, Македонија останува во Лига Ц

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Нашата фудбалска репрезентација со пораз го заврши настапот во втората сезона од Лигата на нации. Пораз од селекцијата на Ерменија во никозија со 1-0, а единдствениот гол беше дело на Хамбарџумијан во 55.минута.

Македонија одигра добро прво и лошо второ полувреме, во првиот дел не искористо неколку шанси за да дојде до водство, додека Ерменија искористи едно невнимание и постигна гол за водство и победа на оваа средба.

Селекторот Игор Ангеловски го доживеа првиот пораз во 2020 година и тоа во најлош можен момент – во борбата за место кое води во Лига Б.

Share.