Еурофарм Пелистер 2 ќе одигра шест натпревари во 18 дена

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ракометната федерација на Македонија ги одреди термините за заостанатите натпревари и редовните кола кои преостануваат до крајот на првиот дел од сезоната во двете групи на Суперлигата. Еурофарм Пелистер 2 има уште шест преостанати натпревари, од кои три ќе гиодигра во спортската сала „Боро Чурлевски“. Меѓу 28 ноември и 16 декември ќе се знае и пласманот и иднината на екипата на Александар Јовиќ.

Календар на натпревари на Еурофарм Пелистер 2:

28 ноември – Работнички – Еурофарм Пелистер 2

1 декември – Еурофарм Пелистер 2 – Младост

3 декември – Еурофарм Пелистер 2 – Металург

5 декември – Тиквеш – Еурофарм Пелистер 2

10 декември – Еурофарм Пелистер 2 – Бутел Скопје

16 декември – Прилеп – Еурофарм Пелистер 2

 

Share.