Евакуиран аеродромот во Ница

0
849

Аеродромот во Ница моментно е евакуиран и испратени се воени сили, објавуваат светските медиуми.
Причина за празнењето на аеродромот, наводно претставува сомневањето дека е подметната бомба, во торба која била оставена.
Евакуиран е одделот за примање на багаж, додека војската веќе е во аеродромските простории.
Безмалку 90 луѓе загинаа во синоќешниот терористички напад во Ница, кога камион влета во толпа луѓе.