Еве како изгледа свадба од 43 милиони долари

0
793

Една од најпознатите кинески актерки Ангела Јеунг, која е позната уште како Ангелабејби, ја направи најлуксузната свадба за која потроши 43 милиони долари.

hitportal-svadba2

Таа стапи во брак со Хуанг Ксаоминг, кој исто така е многу познат кинески актер.

08

Свадбата ја направија во сала од 2000 квадрати, која беше уредена со розева и виолетова боја за се да наликува на бајка.

На прославата имало 75 маси, а присуствувале нешто помалку од 2000 гости. Прославата ја обезбедувале 200 телохранители, а тортата била повисока од младенците.

kineskata-kim-kardashijan-potroshi-43-milioni-dolari-za-svojata-svadba-4

Само за бурмите, младоженците потрошиле 3 милиони долари.