Европскиот шампион Вардар пристигна во Скопје

0
779

Ракометарите на Вардар кои во неделата го освоија трофејот во Лигата на шампионите претпладнево слетаа на скопскиот аеродром.

Европските шампиони беа пречекани од голем број навивачи меѓу кои беа градоначалникот на град Скопје Коце Трајановски, директорот на Агенцијата за млади и спорт Марјан Спасески, претседателот на Ракометната федерација на Македонија, Живко Мукаетов, генералниот секретар на РФМ, Филип Милошевски.