Фалкао се враќа во Монако

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Радамел Фалкао во следната сезона нема да го гледаме во дресот на Манчестер Јунајтед откако англискиот премиерлигаш реши да не го користи правото за откуп на напаѓачот за 58 милиони евра.

Од Манчестер Јунајтед потврдија дека Фалкао се враќа во Монако а тренерот на „Ѓаволите“, Луи Ван Гал за официјалниот сајт на клубот изјави: „Фалкао е топ професионалец и добро човечко суштество. Во мое и во име на сите во клубот му посакувам се најдобро во иднина.“

Фалкао одигра вкупно 29 натпревари на кои најчесто влегуваше од клупата за резерви и постигна четири гола.

Share.