ФК Пелистер замина за Познањ, Полска

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Со лет преку Љубљана и Варшава фудбалерите на Пелистер замина за Познањ Полска,
за да го одигра натпреварот од првото квалификационо коло на Лига Европа против Лех Познањ.

Натпреварот се игра в четврток во 20.45 часот.
Share.