Го претепал својот татко до смрт и се пријавил в полиција

0
1163

На 16.04.2016 година околу 05,50 часот во ПС-Битола, Б.М.(55) од Битола пријавил дека го претепал неговиот татко Трајко М.(82). Од страна на полициски службеници излезено е на местото на настанот, а од лекар на ИПМ констатирана била смрт. Од страна на увидна екипа од СВР-Битола се врши увид и се работи на целосно расчистување на случајот.