Го пријавила зетот за керќа, оти блудничел врз нејзината внука

0
2298

На 18.06.2016 година во 16,30 часот во СВР Битола, М.А.(49) пријавила дека во два наврати, истиот ден и пред една недела во куќа каде живее нејзината 12 годишна внука од страна на нејзиниот зет за ќерка В.А.(45) извршени биле други полови дејствија врз нејзината внука. Истиот бил приведен, а од страна на СВР-Битола до ОЈО-Битола, поднесена е кривична пријава по чл.188 став 2 од КЗ на РМ, стои во соопштението на полицијата.