Голем пожар на Родос

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Големиот пожар што вчера попладне избувна во шумата на островот Родос, гори вон контрола, соопшти грчката противпожарна служба.
Очевидци тврдат дека пожарот во исто време почнал од пет различни страни.
Ширење на огнот предизвикуваат и силните ветрови кои дуваат во регионот.

– See more at: https://emagazin.mk/vesti/vest/11878#sthash.4pgLX8Dh.dpuf

Share.