Голема акција во Прилеп, уапсени пет судии

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Неколку судии од Прилепскиот суд денеска се уапсени во голема полициска акција, потврдија за МТВ од МВР.

Станува збор за пет судии кои се осомничени дека овозможиле осуденик со пресуда за убиство на 10 години затвор да биде на слобода.
Од МВР засега не откриваат повеќе детали.
Share.