Големи три бода на Младост ЦД, фаворитите со убедливи победи

0
601

Вардар и Шкендија забележаа победи во рамките на петтото коло во Првата македонска фудбалска лига. Витална победа издвојува Младост Царев двор над Металург во Скопје со головите на Далчески и Каланоски, а Ренова против Шкупи го освои првиот бод во шампионатот.

5 – коло

Брегалница – Вардар 0:2
Металург – Младост 1:2
Ренова – Шкупи 1:1
Хоризонт Турново – Шкендија 0:3
Работнички – Силекс – 30 август

 

ФОТО: www.fkvardar.mk