Гостински победи за Вардар и Шкендија

0
634

Фаворитите забележаа победи во 20.коло, во Првата македонска лига. Вардар и Шкендија славеа кај Турново, односно Брегалница, по што разликата на табелата помеѓу двата тима остана пет бода. Покрај двоецот кој се бори за титулата, на гостински терен победија Работнички и Силекс, а Шкупи со триумфот над Ренова ја спаси честа на тимовите кој во 20.коло играа на домашен терен.

20 коло:

Турново – Вардар 0:1

Брегалница – Шкендија 0:3

Младост – Силекс 0:1

Металург – Работнички 1:2

Шкупи – Ренова 1:0