Грк во Битола растурал лажни пари

0
613

СВР Битола поднесе кривична пријава против Л.Ј. (57) од Р.Грција поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“. На 10.02.2016 година околу 02.30 часот на бензинска пумпа во Битола пуштил банкнота во апоен од 1.000 денари.