Гром удри во брачен пар

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Страшна несреќа се случи денес откако гром удри во брачен пар во прилепско.Според првичните информации околу 16 часот додека мажот и жената береле тутун на нива во селото Ново Лагово, во нив удрил гром, пишува порталот Република.

Мажот починал на лице место, а жената е итно пренесена во прилепската болница.

Share.