Груевски ужива доверба од сите органи на ВМРО-ДПМНЕ

0
581

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Груевски ужива доверба од конгресот и од останатите органи на партијата, доказ за тоа е изборниот резултат, изјави членот на извршниот комитет Антонио Милошоски по информацијата што ја објавија медиумите за наводна смена на Груевски во партијата.