Херера удри новинар и заработи отказ од Мексичката федерација

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Селекторот на фудбалската репрезентација на Мексико Мигел Херера два дена по освојувањето на Голд Купот доби отказ од националната федерација. Мексиканската фудбалска федерација реши да ја прекине соработката со темпераментниот стратег поради инцидентот кој Ерера го предизвика на аеродромот во Филаделфија. Имено селекторот, незадоволен од критиките на ТВ коментаторот Кристијан Мартиноли се обидел физички да се пресметан со него.

Share.