Хрватска европратеничка во посета на Битола

0
688

Хрватската пратеничка во Европскиот парламент од редовите на Европската народна партија (ЕПП), Маријана Петир денеска во посета на Битола.

Во кабинетот на градоначалникот Талески имаше прием за неа и членовите на Хрватскиот културен центар.

sequence-01-still019

Претходно таа заедно со Антони Милошоски од ВМРО ДПМНЕ беа на средба со жителите на Кукуречани.

sequence-01-still022

На средбата со нив зборуваа за земјоделските политика, а европратеничката рече дека Хрватска ја подржува Македонија на патот кон Европската унија.