И на Меџитлија денеска се чекало по неколку часа

0
644

фото: архива

Утринава колони од автомобили чекале за влез во Грција на граничниот премин Богородица. Оние кои патувале преку овој граничен премин преку фотографии ја пренесоа сликата за долгите редици, кои според неофицијални информации низ медиумите се должело на бавното пропуштање од грчка страна.

11229404_10153032745180894_2159170851330306197_n

АМСМ утринава информираше дека има подолги задржувања и на граничниот премин Дојран, а на останатите премини немало подолги задржувања.

Но, по информации на наши гледачи, претпладнево на Меџитлија се чекало повеќе од два часа.