И утре променливо облачно

0
588

Променливо облачно ќе имаме и утре, а услови за повремен дожд ќе има во западните делови од земјата.

Дневната температура во Битола до 25 степени.

Во понеделник ќе дува умерен до засилен северен ветер, а во деновите потоа температурата постепено ќе расте.