И утрово гореше кај Битола

0
971

Пожарот кој избувна во неделата кај Снегово, а потоа се префрли и на другата страна и кој во неделата доцна вечерта беше локализиран, од синоќа повторно е активен.

Од противпожарната единица на Битола соопштина дека нивни екипи се на терен.

Синоќа пожарот се ширеше кон Габалавци.

Според последните информација тој и утрово е актиевен. Гори треба и деградирана шума.